Běh o pohár Jehnic

17.11.2010 21:53

17. listopad 2010 byl den státního svátku a jak už to tak bývá, byl  to den odpočinku, ale členové Tišnov Bikers se opět vydali do startovního pole. V městské části Brno – Jehnice se konal další běžecký závod ze série závodů okolo Brna. Běh o pohár Jehnic byl jeden z nejpočetněji obsazených závodů. Na startu 10 km mužů a 6 km žen se i díky slušnému počasí postavily téměř tři stovky závodníků. Stejně jako v cyklistice, kdo se včas nepostavil do předních pozic, byl se nucen po zaznění výstřelu s tímto davem v prvním kopci vypořádat, což vždy vezme hodně sil. Trať nebyla profilově náročná, ale přesto si mnozí hrábli na své dno.

Za náš oddíl si nejlépe vedl Zbyněk Šmíd, následovaný Jaromírem Hejlem a Karlem Součkem. Závod byl velmi dobře uspořádán, nedošlo k časovému posunu startu ani k následnému a nepříjemnému tuhnutí svalů, jak už to někdy na  závodech bývá.